Õnnelikkuse koolitaja Dali Karat: ehted räägivad minu lugu

Dali Karati lemmik ehted Monafi valikust

Dali Karat on särav naine, kes on õnnelikkuse koolitaja, manifisteerimise mentor ja naise arhetüüpide õpetaja, lisaks kõigele eelnevale ka silmapaistva stiiliga suur ehete kandja.

Hiljuti esitasimegi Dalile mõned küsimused, et saada teada, millist rolli tema elus ehted mängivad? Uurisime, miks ta üldse ehteid kannab ja kuidas neid valib? Millised on tema lemmikehted Monafi valikust ning palju muud põnevat.

1. Miks sa ehteid kannad?

Ehted on minu jaoks ilus viis muuta välimus meeldejäävamaks, kõnekamaks ja isikupärasemaks. Ehetega saab öelda palju – kas tegemist on julge, rahuliku, tagasihoidliku või ekspressiivse inimesega. Muidugi pole see ainus ja alati kindel meetod, aga nii mõnigi kord väljendavad ehted meie tuju või iseloomu. Mulle meeldib ka see, et ühte rõivakomplekti saab erinevate ehetega väga isemoodi muuta. Selle asemel, et osta uusi riideid, ostangi vahel uue ehtekomplekti. Ma arvan, et ehted on oluline osa naise välimuse tervikpildist.

2. Kui tihti ja milliseid ehteid sa kannad?

Kannan ehteid igapäevaselt. Oli perioode, kus kandsin väga palju käevõrusid, seejärel oli periood mu elus, mil kandsin igapäevaselt erinevaid kaelaehteid. Kuid vaieldamatult on kõrvarõngad mu lemmikud – neid kannan iga päev ja neid on mul ka väga palju. Mulle meeldivad iseloomuga kõrvarõngad – mõned suuremad, mõned huvitava välimusega, mõned väga silmatorkava värviga. Minu jaoks on kõrvarõngad välimuse oluliseks osaks, täiendades mu riidekomplekti ja olles sageli lahutamatu osa tervikpildist.

3. Kuidas sa valid endale ehteid igapäevaseks kandmiseks või mõneks pidulikuks puhuks?

Mul käivad stiilid ja värvid hooti – vahel valin ehted, mis on pehmemad, kergemad ja rahulikumad. Järgmisel hetkel pulbitseb minus aga tohutu energia ja siis on ka ehted julgemad, värvilisemad, suuremad ja väljapaistvamad. Üldiselt sobitan ehteid värvi ja stiiliga, mida parasjagu kannan. Kuna mul on palju ehteid, siis on näiteks kasvõi kõrvarõngaste hulgas mitut erinevat tooni ja stiili rohelisi kõrvarõngaid.

4. Kui tihti sa endale uusi ehteid ostad?

Ostan ehteid sageli reisidelt, eriti ägedaid olen saanud Sansibarilt või Taist, aga ka Hispaaniast ja Dominikaanist. E-poest tellin ehteid, mis on silma jäänud sotsiaalmeedia reklaamides või kellegi pildil. Sageli uudistan ka disainipoodides, et leida mõne kohaliku ehtemeistri loomingut. Kuna olen Kaalude tähtkujus, siis on sageli valimine väga raske – lihtsalt ei suuda otsustada! Siis kuulan oma sisetunnet kombineerituna mõistusega – mõtlen läbi, mis riietuse/stiili juurde mul antud ehe sobiks ning milline ehetest kõige parema tunde tekitab.

5. Kas mõni ehe sinu ehtekarbis on sulle erilise tähendusega?

Mäletan iga ostetud ehte päritolu ja aega-kohta, mil selle ostsin. Tansaaniast ja Sansibari saarelt olen soetanud endale mitu päris kallist kaelaehet, mis on olnud kohaliku käsitöömeistrite looming ja läbi mille olen saanud toetada kohalike naiste kogukonda. Kandes neid ehteid esinemistel või koolitustel, tunnen endas ürgset väge ja kogukondlikku naiste toetust seljataga.

6. Mis sulle MONAFI ehete juures meeldib?

Mulle meeldib Monafi ehete naiselikkus. Mõni ehtebränd on hästi lihtne, mõni jälle minimalistlik, mõni hoopis väga ekspressiivne ja kunstipärane. MONAFI ehteid iseloomustaksin sõnadega naiselik, stiilne, viisakas ja elegantne. Ehted on pigem väiksemad, õrnemad, detailselt läbimõeldud ja elegantsed. Mulle see meeldib, sest naiselikkus on ajatu klassika, mis ei lähe kunagi moest.

7. Millised on sinu lemmikehted praegu MONAFI valikust?

Igapäevaseks kandmiseks sobivad ajatud ja pigem väikesed ehted – näiteks Willow rõngad, Raindrop või Double Raindrop erinevates toonides, Little Stone komplektid või Mini Heart kõrvarõngad.

White Rhodium Heart Earrings and Cuff

Kui on soov rohkem silma paista või kõrvarõngastele tähelepanu pöörata, siis Palm Leaf komplekt, Snow kõrvarõngad või Leaf Stone kollektsioon on imeilus! Mulle meeldivad väga ka Double Rainy kõrvarõngad, mis on mõlemat – nii silmatorkavad kui ka piisavalt tagasihoidlikud.

Rippuvad kõrvarõngad roosa kulla, mäekristalli ja musta oonüksiga

Pidulikuks puhuks tooksin välja Drop ja Brier Rose kõrvarõngad, Floral käevõrud ja Pearl kollektsiooni komplekti, mis on imeliselt naiselikud.

Tumedate pärlite ja roosa kullaga ehted

Ja loomulikult ajatud klassikad – rõngad, näiteks Bella Statement rõngad. Kes soovib veidi ekstra pidulikkust veel juurde lisada siis Gigi sädelevad erisuuruses rõngad on väga efektsed!

Eriti meeldib mulle, et MONAFI ehete valikus on võimalik luua komplekte, kus on siis esindatud nii kõrvarõngad, kaelakee, sõrmus kui käevõru.

Suured rõngad kollase kulla ja valgete tsirkoonidega

8. Milliseid ehteid kingiksid emale Monafi valikust?

Oma emale kingiksin midagi tagasihoidliku, kuna talle meeldib kanda väiksemaid ehteid. Kindlasti eelistab ta komplekti – kõrvarõngaid koos kaelaehtega. Monafi käsitöö ehete valikust sobiks suurepäraselt Little Stone eri värvi kristallidega komplektid. Silma jäi veel Sea Bubble kollektsioon, mis on jumalik! Samuti Double Raindrop komplekt kõrvarõngaste, kaelaehte ja käevõruga oleks väga kaunis ja elegantne valik.

Dali mõtted ja suhtumine näitavad, et kõrvarõngad, sõrmused, kaelakeed ja käevõrud on palju enamat kui lihtsalt kaunistused. Ehted on oluline eneseväljenduse ja elustiili osa, mis kannavad endas tähendust, isikupära ja positiivset energiat. Ehted võivad olla meeldetuletuseks meie enda väärtustest, ilust ja võimest luua elu, mis teeb meid õnnelikuks.

Kahtlemata on Dalil väga põnev oma stiil ning ta on julge naine, kes katsetab ja kannab välja mis tahes ehted. Loodame, et tema ideed on toredaks inspiratsiooniks ehete valimisel ja kandmisel ka sulle!

Ülekullatud kaelakee  ja sõrmus roosa kvartsiga
Dali Karat