Sa oled ainulaadne oma ilus, tõekspidamistes ja valikutes. Oled ühtaegu õrn ja iseseisev, haavatav ja tugev, kaotamata kunagi seda miskit, mis sind eriliseks teeb.

Sellepärast väärid sa ehteid, mis sinu unikaalsust toetavad ja tõelise olemuse välja toovad. Need on iseloomuga ehted, mida ei leia kaubanduskeskustest, vaid väikestest poodidest ja ehtekunstnike töökodadest, mille külastamiseks tuleb mõnikord lausa seitsme maa ja mere taha sõita.

Ühest sellisest reisist ja juhuslikust ostust õhtuses Bangkokis sai alguse Monafi lugu. Astusin väiksesse meistrikotta ja märkasin kohe lihvimata poolvääriskividega ehteid. Olin koos lastega ning ei saanud sõrmuseid ja käevõrusid kauaks uudistama jääda, aga ma ei suutnud ka ostuta lahkuda. Koos roosast kvartsist kõrvarõngastega haarasin kaasa visiitkaardi, justkui teades, et mul võib seda kunagi vaja minna.

Eestis tekitasid mu uued ehted nii palju huvi, et otsisin visiitkaardi üles, võtsin töökojaga ühendust ja palusin, et nad valmistaksid mulle personaalselt mõned tooted. Esimesele tellimusele järgnesid teine ja kolmas ning Monafi oligi sündinud.

Tänaseks valmivad meie ehted Bangkokist pärit ehtekunstniku Tanich T.  ja minu koostöös – lõppdisaini teen ise, valides värvid ning luues kivide kombinatsioonid. Nii valmivad sõrmused, käevõrud ja kaelakeed, mis on küll sündinud kuuma päikese all, aga sobivad põhjamaise naise maitsele.

Lisaks leiab Monafi ehete valikust teisigi huvitavaid, naiselikke ja eristuva disainiga ehtebrände, kelle looming on valminud käsitööna.

Monika, Monafi looja ja ehete kaasdisainer

Soovin siiralt, et iga naine leiaks endale ehted, mis tema sisemise sära välja toovad ja isikupära rõhutavad, sest ainult nii lööb särama ka ehe.

– Monika Kähr, Monafi asutaja ja juht