EHETE HOOLDUS

Hoides ja hooldades oma ehteid õigesti saad ehete ilu säilitada aastaid!

Üldine hooldus

Meie ehted on kaetud 14- karaadise kollase- või roosa kullaga ja valge- või musta roodiumiga. Ehete kattematerjal võib ebaõige hooldamise tulemusel aja jooksul kuluda. Kõigi ülekaetud ehete puhul on see paratamatu. Sellest tulenevalt soovitame sul olla ettevaatlik majapidamistöödes, käte pesemisel, ujumisel, treeningutel, juuste pesemisel või soengusse sättimisel. Seebid, kloor, pleegitajad, puhastuvahendid, parfüümid või juuksetooted võivad kattematerjali kahjustada. Enne dušši alla, basseini või merre minekut soovitame ehted ära võtta, et vältida kattematerjali kahjustumist. Ühtlasi kaitseb see ka sinu ehte sära.
Monafi ehete karp on turvaline koht ehete hoidmiseks. Hoia neid teistest ehetest eraldi. Olenemata metallist, mida on ehte valmistamisel kasutatud, võib aja jooksul esineda ehte oksüdeerumist ehk tuhmumist. Kasuta pehmet kiuvaba lappi, et hoida ehe puhta ja säravana.

Ehted, millel on pärlid või poolvääriskivid

Kasuta poolvääriskivide või pärlite puhastamiseks pehmet kiuvaba lappi. Äärmisel vajadusel puhasta niiske pehme kiuvaba lapiga. Igasugused parfüümid, juukselakid, puhastusvahendid, pesemisvahendid rikuvad pärleid ja poolvääriskive. Ehteid võivad rikkuda igasugused põrutused, löögid ja kriimustused. Väldi järske temperatuuri muutusi.
Ehete ära võtmisel jälgi, et ei sikutaks pärlist või poolvääriskivist ehet, vaid ära võtmisel kasuta ainult metalldetaile.

Poolvääriskivide struktuur võib olla ebasümeetriline, nurgeline ja krobeline, kuna tegu on lihvimata naturaalsete kristallidega. Sellest tulenevalt tuleb olla ettevaatlik kandmisel, et ehe ei takerduks riiete külge.

Ehted, mis on universaal suurusega

Universaalse suurusega ehte kaela või kätte panekul painuta ehet pisut suuremaks, et see mahuks ümber kaela, randme või sõrme. Seejärel painuta ehe kokku täpselt nii palju , kui tunned selleks vajadust. Ehte ära võtmisel toimi sama moodi nagu panekul. Painutades ehet, tee seda rahulikult ja hellalt, mitte järskude liigutustega.